Profesyonel

Okuma hızı x 2 = İş hacmi x 2

Profosyoneller için hızlı okuma teknikleri

Öğrenme eylemini yaşamı boyunca sürdürülebilir hale getirmeyenler, profesyonel yaşamdan diskalifiye olma riskiyle karşı karşıya. Kişisel ve mesleki gelişiminiz için, Hızlıgo ile “anlayarak hızlı okuma”yı öğrenin. Kısa bir zamanınızı ayırarak öğrendiklerinizin, ölçülemeyecek kadar değerli olduğunu göreceksiniz.

İş adamı, ofis personeli, uzman, yönetici, CEO... Hangi düzeyde olursanız olun, sektörünüzle ilgili yayınlar, günlük gazeteler, raporlar, dokümanlar, projeler ve e-postalar derken uzayan okunacaklar listesinin zamanınızı gasp etmesine izin vermeyin!

Günde yalnızca 3-7 dakika arasında zaman ayırarak okuma hızınızı 2 katına çıkarmanın, iş hacminizi de en az 2 katına çıkaracağını biliyor musunuz?

Aşağıdaki bilgilerin size enteresan geleceğini düşünüyoruz:

  • 15 yıl önce bir yönetici günde 5-10 faks ve mektup okurken, bugün yaklaşık 200 e-posta okumak durumunda kalıyor. Oysa okuma hızı, 15 yıl öncesinin yöneticisiyle aynı seviyede! Yani dakikada ortalama 150-180 kelime.
  • US News&World Report’un yayımladığı bir araştırmaya göre, bir üst düzey yöneticide, hafta boyunca ortalama 22 saat zaman ayırması gereken doküman birikiyor. Oysa, bunları okumak için ayırabileceği yalnızca 7 saati var!
  • Xerox’un araştırmasına göre, bir profesyonelin yalnızca gündemi takip edebilmek için ayda en az 1 milyon kelimeyi gözden geçirmesi gerekiyor.
  • 19. yüzyılda yaşayan bir insanın tüm hayatı boyunca okuduğu bilgilerin tümü, bugün The New York Times’ın pazar gazetesinde yer alan bilgilerin tümü kadar.
  • 2001’de ABD’de 1,4 trilyon e-posta yazıldı. Oysa ondan yalnızca altı yıl önce bu sayı 40 milyardı. Yani, altı yılda yüzde 3 bin 500 artış! Bu sayının günümüzde kaç olduğunu bilmek bile istemeyiz...

Öğrenci

Zaman kaybetmeden hızlı oku. Zaman yüzünden kaybetme!

Öğrenciler için hızlı okuma kursu

Kaç yaşında olursanız olun, eğitim yaşamınızda sizi yüksek performans gerektiren çok sayıda sınav bekliyor. Peki, çoğu öğrencinin bu çok önemli sınavlarda dikkatsizlikten ve/veya okuduğunu anlayamamaktan dolayı performansının altında başarı gösterdiğini biliyor musunuz?

Adı üstünde, “öğrenci”siniz! Gelin bir de Hızlıgo ile hızlı okumayı öğrenin! Hani, klasik öğrenci söylemidir; “Hayatta ne işime yarayacak?” Hızlı okumanın eğitim hayatınızı nasıl değiştireceğini, en iyisi yaşayarak öğrenin.

İlkokul - Ortaokul Öğrencileri

“Aman dur, daha okuma alışkanlığı kazandıramadık, bir de hızlı okuma karıştırmayalım!” diye düşünen bir veli misiniz? Peki, çocuğunuzun ilgisizce okurken aklının bilgisayar oyunlarına, televizyona, çok katlı bir hamburgere kaydığını, oysa bu riskleri ortadan kaldıran Hızlıgo çözümleri sayesinde odaklanarak okuyabileceğini ve “severek okuma” alışkanlığı edineceğini söylesek?

Hızlıgo ile çocuğunuz, okuma hızını en az iki katına çıkaracak, ayrıca, 8. sınıf LGS’de dikkatini toplama, odaklama ve okuduğunu anlama becerisiyle başarısını çok daha yükseğe taşıyacaktır.

Anlayarak hızlı okuma” alışkanlığını çocuğunuza erken dönemde kazandırmakla, sağlam bir öğrenme temeli oluşturmasını sağlamış ve akademik başarısını desteklemiş olacaksınız. Hızlıgo’da çocuğunuzun yaşına göre düzenlenen ve eğlenceli etkinliklerle desteklenen online sistemle okumayı sevmesini sağlayarak, onun yaşamına “erkenden” değer katın.

Lise Öğrencileri

Tek bir sorunun belki 1000 kişiyi geride bırakmana, belki de sıralamada bir o kadar gerilemene neden olabildiği sınavlarda, “anlayarak hızlı okuma” hakimiyeti inan en önemli kazanımlardan biri...

Hızlıgo ile hızlı okuma becerini geliştirerek zaman kazanacağını, sınavlar kazanacağını, dolayısıyla geleceğini kazanacağını bilsen, her şeyi bırakır hızlı okuma öğrenmeye çalışırdın.

Aslında hiçbir şeyi bırakmana, sevdiğin hiçbir şeyden ödün vermene gerek yok! Günde hızlı okuma egzersizlerine ayırdığın en fazla 10 dakika, odaklanmayı, okuduğunu anlamayı ve yorumlamayı öğrenmeni sağlayacak, okuma hızını 2 kata kadar artıracak, sınavlarda ise sana 30 ila 40 dakika kadar zaman kazandıracak.

Sadece YKS mi? Hızlıgo sayesinde edineceğin bu ayrıcalıkla, bugün “tuğla gibi” diyerek okumaktan vazgeçtiğin kitaplar seni içine çekecek, Moby Dick’le derin maviliklere dalmanın, İnce Memed’le Çukurova’da yol almanın eşsiz zevkine varmış, kitapların ışığı ile aydınlanmış, birikimli bir birey olacaksın.

Üniversite Öğrencileri

Ne sınavlar aşarak üniversiteye girdin, bu kez de devasa tıp, hukuk, tarih, işletme, sosyoloji kitaplarıyla başbaşa kaldın. Makaleler ve araştırmalar da cabası... Tüm bunları, yetiştirmen gereken zamandan çok daha önce okuyabilmek, üstelik anlayıp yorumlayarak ilerlemek yaşamını ne kadar kolaylaştırırdı hiç düşündün mü? Belki zamandan bu kazancınla çift anadal bile yapardın...

Hızlıgo’nun özel hazırlanmış akıllı çalışma sistemi ile ders çalışırken, tez hazırlarken okumaya ayırdığın 1,5-2 saatlik zamanı 45-50 dakikaya düşürebilir, sınav zamanları uykusuz kalmadan başarılı olabilir, sosyal yaşamına çok daha fazla zaman ayırabilirsin! Ayrıca, hep kulak misafiri olduğun “Bu filmin kitabı çok daha etkileyiciydi. O eşsiz betimlemelerin karşılığı perdeye yansımamış hocam” gibi sohbetlere katılmanın keyfini de yaşayabilirsin.

Anlayarak hızlı okuma” yöntemleri ile yaşam kalitenin arttığını, okumanın yanı sıra akıcı düşünme, konuşma, yazma ve yorumlama becerilerinin geliştiğini, entelektüel birikiminin sana bambaşka kapılar açtığını göreceksin.

Akademisyen

Zamanı yavaşlatmak için okumanı hızlandır.

Akademisyenler için hızlı okuma programı

Akademik kariyeri tercih ederken yaşamınızın ne kadarının okumakla geçeceğini de biliyordunuz, değil mi? Sizin araştırmayı, ortaya koymayı planladığınız alanda kim daha önce ne yapmış, disiplinler arası yansımaları neler olmuş, dünya literatüründe neler yayımlanmış, gerçekten hakim olmanız gereken ve bunu yalnızca okuyarak yapabileceğiniz sayısız metin sizi bekliyor. Gerek bilim gerekse sanat yapabilmeniz için, okuyarak kendinizi geliştirmeniz ilk ve en geçerli koşul. Bilim ve sanatın da sizlerin okuyup, yorumlayıp, anlamlandırdıklarınızla gelişeceğini düşünürsek, gerçekten okuyacak çok şey var!

Ortalama bir okuyucu, dakikada 150 ila 180 kelime arasında okur. Oysa bilgi çağı aydınları, bu ortalamanın, dakikada 600 ila 800 kelime olması gerektiğini belirtiyorlar. Üstelik akademisyenler için alan okumaları, belirli yayınları sürekli izlemeleri de yeterli olmuyor. Her zaman gündeme hakim olmaları, hızlı okuyarak hızlı yorumlamaları bekleniyor.

Günümüzün yoğun bilgi akışı ve günlük yaşam temposu içerisinde okunması gerekenlere yeterli zamanı ayıramayan akademik çevreler zamanla yarışıyor. Hızlıgo, kısa zamanda gözle görülür farklar elde etmek, alanında isim yapmak isteyen tüm akademisyenler için...

Genel Okuyucu

Kendin için oku. Okudukça çoğalmak için...

Genel okuyucular için hızlı okuma egzersizleri

“Bir gün senin başına da geleceğini nereden bilebilirdin? Sen de şimdi, bir sabah tedirgin düşlerden uyanan ve kendini dev bir böceğe dönüşmüş bulan Gregor Samsa gibi hissediyorsun. Gregor gibi senin de gözün pencereye kayıyor. Havanın kapalı olduğunu anlayınca ve çinko damın üzerine düşen yağmur tanelerinin tıpırtısını işitince, enikonu bir hüzün çöküyor içine. ‘İyisi mi biraz daha uyuyup bu tuhaflıktan kurtulmayı beklemek” diye geçiriyorsun aklından.

Ancak hiç de olacak gibi değil. Sen sağına yatmaya alışıksın; oysa şimdi bir türlü sağ tarafına dönemiyorsun. Bedenine şimdiye kadar hiç tanımadığın bir ağrının saplanmasıyla, bu anlamsız çabandan da vazgeçiyorsun.”

Yoksa sen de yukarıda “Dönüşüm”ünden alıntılayıp dönüştürdüğümüz Kafka kahramanı gibi bir sabah uyandın ve kendini böcek yerine, bir kitap kurduna dönüşmüş mü buldun! “İşte, edebiyatın güzelliği!” de, geç.

Hangisi Sensin?

Zaten azılı bir okursun, bir edebiyatperestsin de gelsin romanlar, biyografiler, gitsin şiirler, öyküler, denemeler derken bir türlü okumaya kanamıyor musun?

Yoksa istediğin halde, şu popüler “Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1000 Kitap” listelerine bakıp bakıp “Okuyacak çok şey ve benim kaybettiğim çok zaman var” diye umutsuzluğa kapılarak vazgeçenlerden misin?

Her hangisi isen Hızlıgo’nun “anlayarak hızlı okuma” yöntemleri ile dağarcığına yeni kitapları çok daha kısa sürelerde, üstelik okuma keyfinden hiç de ödün vermeden ekleyebilirsin.

Bırak, her yeni kitap seni bambaşka bir dünyaya, bambaşka coğrafyalara alıp götürsün. Bir yola Sevgi Soysal’la çıkıp, gideceğin yere Márquez’le var!

Okuma hızını ve anlama düzeyini
merak ediyor musun?
Hemen Ölç!

Zaman daha fazlasına değer!
Hızlıgo yalnızca 149 TL!
Hemen Al!