Hızlı Okuma Nedir?

Hızlan, aydınlan!

Hızlı okuma, okuma hızınızın bilimsel yöntemlerle geliştirilerek çok daha kısa sürelerde çok daha fazla sayıda metni/dokümanı/kitabı anlayarak okuyabilme yeteneğidir. “Anlama”nın altını çizdik çünkü okuma kabiliyetinde de önemli olan nicelik değil nitelik, yani okuma eylemini ne kadar çok gerçekleştirdiğiniz değil, ne kadar etkili gerçekleştirdiğinizdir.

Hızlıgo; göze nasıl bakması, nasıl okuması ve nasıl kayması gerektiğini 'otomatik' olarak öğretir. Okuma ritmini ve hızını, gözün algılama kapasitesini, dikkat ve konsantrasyonu geliştirir. Göz-beyin arasındaki psikomotor okuma koordinasyonunu yeniden programlayarak, “anlayarak hızlı okuma” alışkanlığını kişinin özel gayretine ihtiyaç bırakmadan bilinçaltına yerleştirir.

Hızlıgo online hızlı okuma kursları sadece Ankara, İstanbul, İzmir’de değil, siz neredeyseniz orada!

Herkes hızlı okuyabilir!

Aslına bakarsanız, hızlı okuma kabiliyeti edinmek, göz ve beyin egzersizleri ile görme ve algılama kapasitemizi artırmak dışında bir şey değildir. Tabii üzerine biraz dikkat ve konsantrasyonla...

Doğru adımları takip ederek ilerlediğinizde, gözümüzün ve beynimizin tembellik haklarını fazlası ile kullandıklarını fark edecek, gerek ayrı ayrı gerekse etkileşim halindeki kapasitelerini artırmanın sandığınızdan çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Hızlı okumayı öğrenme kararınızdan sonra okuyacağınız milyonlarca satırı düşünerek, şimdiden sizi fazla yormayalım. Okuma yanlışları, okumayı yavaşlatan faktörler ve hızlı okuma hakkında doğru bilinen yanlışlar konusundaki merakınızı, hazırladığımız animasyonları izleyerek gidermeye ne dersiniz?

Yalnız hatırlatalım, “hızlı izleme” modu ile “anlayarak izleme” teknolojisi henüz icat edilmedi. :) Videoları normal zamanlamasında izlemenizi tavsiye ederiz. :)

Akıllı Çalışma Sistemi

Akıllı Çalışma Sistemi

Hızlıgo’yla çalışmak neden akıllıca?

Herkesin okuma hızı aynı olmadığından, Hızlıgo size, seviyenize göre uyarlanan bir akıllı çalışma sistemi sunar:

Hızlıgo’da metinler yaşınıza uygun olarak, 5-12. sınıf öğrencileri ve yetişkinler için uygun uzunluk ve zorluk derecelerinde hazırlanmıştır. Örnek metinlerin sınıf seviyelerine uygun ve müfredat uyumlu olarak farklı derslerden seçilmiş olması, göz egzersizi yaparken aynı zamanda ders tekrarı da yapmanıza olanak tanır.

Hızlıgo’da eğitim, sizin okuma hızınıza göre şekillenmektedir. Buna bağlı olarak, Hızlıgo’daki bütün egzersizler de seviyenize uygun olarak karşınıza çıkmakta ve uygun hızda artmaktadır.

Eğitim, aynı zamanda, çalışma düzeninize göre de yapılandırılmaktadır. Düzenli kullanımda, egzersizlerin zorluk dereceleri ve çeşitliliği artmaktadır.

Benzersiz Egzersizler

Hızlı okuma egzersizler

Serbestliğin de bir sistematiği var.

Bu alan, aşağıda gördüğünüz hızlı okuma tekniklerini içeren temel çalışmalardan oluşur:
- Okuma hızını geliştiren 6 Ana Egzersiz Modülü ve 18 Alt Modül
- Göz kaslarını geliştiren Göz Egzersiz Çalışmaları
- Gözün görme hızını geliştiren Hızlı Görme Çalışmaları
- Dikkat ve konsantrasyonu geliştiren Odaklanma Çalışmaları
- Okumaya ritim ve ahenk katan Okuma Çalışmaları
- Uzunluğu ve zorluk derecesi sınıf seviyesine uygun olarak değişen metinlerle okuma hızınızı ve anlama düzeyinizi ölçebileceğiniz Hızımı Belirle özelliği.

“Benzersiz Egzersizler”, akıllı çalışma sistemiyle sunulan eğitimden farklı olarak, inisiyatifi elinize alarak istediğiniz egzersizlerle çalışmanıza ve eksiklerinizi kapatabilmenize olanak sunar.

Performans Takibi

Hızlı okuma performans takibi

Gelişimini izledikçe daha çok gelişirsin!

Hızlıgo “Gelişim Raporu” alanında, her kullanıcının okuma hızı, anlama oranları ve günlük eğitimini tamamlama durumu gibi veriler yer alır. Yaptığınız çalışmaların sonuçları, sade ve anlamlı grafiklerle gösterilir. Böylece, okuma hızınızdaki gelişimi günlük olarak takip edebilirsiniz.

Okuma hızını ve anlama düzeyini
merak ediyor musun?
Hemen Ölç!

Zaman daha fazlasına değer!
Hızlıgo yalnızca 149 TL!
Hemen Al!